Ο Λαρισαίος υπερμαραθωνοδρόμος Νίκος Κόντης θα τρέξει 400 χλμ. στην μνήμη των θυμάτων της ομαδικής δολοφονίας στα Τέμπη, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων για την συμπλήρωση ενός έτους από την τραγωδία. Με το σύνθημα «Δεν ξεχνώ… 57 ψυχές ζητούν δικαίωση» ξεκίνησε την διαδρομή του το πρωί του Σαββάτου στις 8:00 από τον Σταθμό Λαρίσης, σημείο εκκίνησης της μοιραίας επιβατικής αμαξοστοιχίας…
περισσότερες πληροφορίες εδώ